logo fimNa stronach FIM i FIME można znaleźć aktualne wersje regulaminów, które będą obowiązywać w rozgrywkach międzynarodowych w 2017 roku. Pokrótce przedstawiamy najważniejsze zmiany:


1. Regulamin torowy STRC
Spolszczoną  (dzięki pracy Marka Wojaczka)aktualną wersję tego regulaminu można znaleźć na stronach PZM. Najistotniejszą i zapowiadana wcześniej zmianą jest konieczność zastosowania elastycznej bandy na pierwszych 20 m obu prostych.
2. Regulamin techniczny
Podobnie jak z STRC, Marek Wojaczek zaktualizował tłumaczenie, które jest dostępne na stronie PZM.  Zmiany dotyczą dość szczegółowych kwestii, ale dla wszystkich ważne jest, że FIM zrezygnował z wprowadzenia certyfikowanych kombinezonów (z wszywkami FIM), podobnie składający się hak (prawy podnóżek) nie jest obowiązkowy. Na części kolorowej kasku/pokrowca dopuszczalna jest jedna reklama o powierzchni nie większej niż 50 cm2.
3. Track Racing Appendices.
Najważniejsze zmiany to brak rezerwy taktycznej w biegach 17-20 SWC, traktowanie zawodnika rezerwowego do lat 21 jako normalnego rezerwowego (5 startów + taktyczna lub joker) i pozostawieni limitu 6 punktów do użycia rezerwy taktycznej. W zawodach drużynowych do 21 lat limit ten podniesiono do 8 punktów.
Zawody finałowe na długim torze będą rozgrywane w innej formule – o końcowej klasyfikacji będą decydować zebrane we wszystkich biegach punkty, a nie miejsce w finale. Możliwe zatem będą baraże. W zawodach drużynowych na długim torze wystartuje aż siedem drużyn (trzyosobowych).
W GP i SWC  wprowadzono zapis, który pozwala sędziemu udzielić ostrzeżenia zawodnikowi/zawodnikom, którzy w jego opinii byli powodem niesatysfakcjonującego startu i przerwania wyścigu. Ostrzeżenie przekaże zawodnikowi Race Director, a drugie takie ostrzeżenie dla zawodnika w zawodach oznacza wykluczenie z wyścigu.
4. Pojawił się Kodeks Etyczny FIM regulujący kwestie związane z postępowaniem zawodników i osób urzędowych w trakcie i poza zawodami, w tym konflikty interesów, dyskryminację, lojalność wobec działań FIM itp.
5. W FIME należy zwrócić uwagę na:
Nowe rozgrywki – Puchar Europy do lat 19 (Finał)
Nowy system półfinałów IME – do ECC awansuje najlepsza trójka w turnieju oraz zwycięzca biegu ostatniej szansy w którym uczestniczą zawodnicy z miejsc 4-7.
Jury zawodów finałowych SEC może w szczególnym wypadku nie przekładać zawodów na dzień następny, ale na inną datę.