logo SSZMiniony weekend sędziowie spędzili w pracowity sposób uczestnicząc w dwóch spotkaniach. W piątek odbyło się Walne Zgromadzenie i spotkanie robocze Stowarzyszenia, w którym charakterze zaproszonych gości uczestniczyli Krzysztof Cegielski i redaktor Adam Jaźwiecki.

Po uczczeniu zmarłych w mijającym roku kolegów uczestnicy, czyli czynni i byli sędziowie sportu żużlowego, dyskutowali na temat roli i statusu arbitra w sporcie żużlowym, w oparciu o nieco prowokacyjne tezy wieloletniego komentatora wydarzeń sportowych i działacza, Adama Jaźwieckiego. Później skoncentrowano się na omówieniu kontrowersyjnych sytuacji torowych zakończonego sezonu, ze szczególnym uwzględnieniem
startów. Wśród propozycji zmian regulaminowych przesłanych wcześniej do GKSŻ jest zapis o możliwości udzielenia ostrzeżenia zawodnika utrudniającego start bez przerwania wyścigu. W czasie seminarium PZM, które odbyło się w Grudziądzu w sobotę i niedzielę okazało się, że ta propozycja zostanie wprowadzona w życie w sezonie 2016.
Dłuższa dyskusja dotyczyła także sprawy "wstrzelenia się" w moment startowy i reakcji na ten fakt.
O innych pomysłach SSŻ na rok 2016 będziemy informować wkrótce..