Sędziowie sportu żużlowego

Prezentowana lista sędziów sportu żużlowego jest aktualizowana w miarę pozyskiwania danych.

Imię i nazwisko miejscowość sędziowanie
Czesław ADAMSKI (1926-1985)
Leszno 1959-lata 60
Jan BANASIAK Częstochowa 1984-2013
Lechosław BARTNICKI (1945-1999)
Gdańsk 1977-1999
Janusz BEUS    
S. BIAŁEK    
Adam BIELICKI  (1915-2002)
Łódź 1973
BIELIŃSKI   1959
Ryszard BIELECKI (1937-2007)
Lublin 1975-1981
Czesław BOCHACZEK Warszawa 1952
Zygmunt BRONISZ    
BYSTRZYŃSKI Krotoszyn 1957
Kacper BRYŁA Wrocław 2018-
Ryszard BRYŁA Zielona Góra 1990-
BUGAJ   1956
Roman CHEŁADZE (1936-2002) Toruń 1972-1996
Aleksander CHMIELEWSKI (1926-2009)
Warszawa 1953-1985
CHODYŃSKI Kraków  
Jan (Jerzy) CHODOŃ Warszawa 1958-1963
Grzegorz CZARNECKI Leszno 2014-2016
Kazimierz CZERNIAK Wrocław  
Marek CZERNECKI Wrocław 1979-2007
Jan ĆWIERTNIA Poznań 1951-1966
Benon DEMBIŃSKI Leszno 1988-1997
Leszek DEMSKI Ostrów Wlkp. 1996-2016
Stanisław DURKO Łódź 1953
Czesław DYBIZBAŃSKI Wrocław 1968-1983
DOLIŃSKI    
F. DUDEK    
Władysław ENGEL Kraków 1962-1973
Tomasz FIAŁKOWSKI Grudziądz 2014-
Krzysztof FILIPOWICZ Bydgoszcz 2014-2017
Zbigniew FLASIŃSKI (1915-2004) Wrocław 1953-1962
Władysław FRANK Rzeszów 1963-1987
Zdzisław FYDA Kraków 1996-2016
Tadeusz GATKOWSKI Łódź 1968-1975
Zygmunt GĄSIOROWSKI   1968-1974
Adam GŁOWACZ (1929-1990)
Kraków / Lublin 1975-1976
GŁODEK   1958
Ryszard GŁÓD Bydgoszcz 1988-2006
Feliks GOŁASZEWSKI Łódź lata 60
Zbigniew GOŁĘBIOWSKI   lata 60-1972
Tadeusz GRELA Katowice (W-wa) 1952-1971
Andrzej GRODZKI Opole 1979-1985
Wojciech GRODZKI (1966-2020) Opole 1993-2020
Zygmunt HANAK Rybnik lata 70
Jerzy HŁASKO (?-2012)
Gdańsk 1962-1975
Bartosz IGNASZEWSKI Rybnik 2019-
Andrzej JABŁKOWSKI Warszawa (Wrocław)  
Tadeusz JABŁOŃSKI Warszawa (Łódź) 1960-1975
Aleksander JANAS Zielona Góra 1987-2007
Władysław JANKOWSKI (1920-2012)
Rzeszów lata 50-60
Piotr JĄDER Leszno  
Sławomir JĘDRAŚ Pleszew, Olszyny k/Szczytna 1989-2008
Bernard JÓŹWIAK   1974-1975
Władysław KABA Łódź 1966-1980
Jerzy KACZMAREK (1943-2018) Poznań 1986-2003
Arkadiusz KALWASIŃSKI Toruń 2021-
Mieczysław KAMIEŃSKI   1962-1970
Roman KAMIŃSKI   lata 60
Antoni KAPUSTA Gorzów lata 50-1970
Stanisław KARPAŁA Warszawa 1953-1956
Józef KARWACKI Gdynia  
Eugeniusz KASZKOWSKI    
Henryk KATAFIAS  (1917-2008)
Bydgoszcz / Toruń 1951-1975
Igor KAZAKIN (1917-1975)
Częstochowa  
Marian KAZNOWSKI (1931-2009)
Częstochowa 1976-1984
Henryk KLAMUT Rzeszów 1956-1975
M. KLIMASZYK   1953
Ernest KLIMEK Opole 1964-1976
Stanisław KŁOSKA Ruda Śląska 1969-1976
Rafał KOBAK Krosno 2019-
KOCHAŃSKI   1953
Józef KOMAKOWSKI Bydgoszcz 1988-2008
Janusz KONIECZNY (1944-2015)
Gniezno 1974-1990
Wacław KOSSOWSKI Warszawa 1951-1956
Mieczysław KOWAL Gliwice 1959-1962
Henryk KOWALSKI Bydgoszcz, Lisewo Kościelne 1988-2008
Ryszard KOWALSKI (1938-2014) Toruń 1973-1988
Włodzimierz KOWALSKI Zielona Góra 1979-2001
Edward KOZIOŁ  (1927-2019) Wieliczka 1957-1987
KOZIOROWSKI   1974
Tadeusz KRAMARZ Wrocław  
Włodzimierz KRASIŃSKI Rzeszów 1956
Andrzej KRASKIEWICZ Warszawa 2021-
Stanisław KRZYMIŃSKI (1919-1988)
Leszno 1952-połowa lat 60
Mieczysław KRZYŻANIAK (1919-1978)
Gorzów 1966-1977
KUBA   1964
J. KUBICA    
Jerzy KUBIK (1924-1986)
Rybnik 1970-1977
Tadeusz KUBOREK Kraków 1966-1970
Andrzej KULESZA (1945-2017)
Gdańsk 1977-1996
KUŁAKOWSKI Trójmiasto 1947
Artur KUŚMIERZ Częstochowa 2000-
Czesław LANGE Bydgoszcz  
Bonifacy LANGNER Zielona Góra 1966-1986
Andrzej LEWICKI   1959
Piotr LIS Lublin 2000-
Bogdan LUBIŃSKI Warszawa 1951-1962
LUKSEMBURG Trójmiasto 1946
ŁAPIŃSKI Poznań  
Julian ŁĄCZYŃSKI Trójmiasto 1948
MADRZYŃSKI Poznań 1958
Henryk MAJĘTNY Świętochłowice 1987-1988
Wacław MAŁY   1952
Marek MANCZARSKI   1956
T. MARIANOWSKI   lata 60
Tomasz MARCINIAK Warszawa 1950-1953
Franciszek MARSZAŁEK Ostrów Wlkp. 1954-1958
Ryszard (Tadeusz) MĄCZKA Wrocław lata 60-70
Franciszek MĄCZYŃSKI Poznań lata 60
Jerzy MĄDRZAK (1954-2006)
Mieleszyn k/Gniezna 1992-2005
Krzysztof MEYZE Wtelno 2009-
Paweł MICHALAK Gniezno 2021-
Tadeusz MIERECKI (1929-2014)
Gorzów lata 50-1977
Tadeusz MIODUSZEWSKI Warszawa 1956-1968
Z. MORAWSKI   1968
Stanisław MURACH   1964-1967
Józef MUSIAŁ (1935-2005)
Leszno 1977-1995
Bolesław MUŻDŻAK (1924-2018)
Łódź 1962-1984
Irena NADOLNA (Szatyłowska)
Gdańsk 1964-1987
Alojzy NADOLNY   1956
Jerzy NAJWER Gliwice 1993-
Zbigniew NAJWER (1929-1990) Gliwice 1953-1986
Stanisław NAPIERAŁA Katowice 1951-1975
Bernard NARODZONEK Gdynia / Gdańsk 1959-1965
Robert NAWROCKI (1925-1999)
Świętochłowice 1965-1975
Marian NIEMIEC   1965
Zygmunt NIEWOLNY (?-2009)
Wrocław 1962-1974
Lucjan NOWAK Świętochłowice 1977-1987
Piotr NOWAK (1964-2022)
Toruń 2001-2022
Romuald OWSIANY Gdańsk 1988-1994
Zbigniew OWSIANY Gdynia 1991-1993
Paweł PALKA Częstochowa 2018-
Zbigniew PARTYKA   1960
Karol PASTERNAK    1966
S. PECIAK    
Józef PIEKARSKI Toruń 1985-2005
Stanisław PIEŃKOWSKI Gorzów 1977-2003
Władysław PIETRZAK (1919-2008) Warszawa 1950-1966
Stefan PIŁAT Poznań 1962-1976
Leonard PISKAŁA   1968
Alojzy PLUCIŃSKI Gniezno  
Bogdan POCZTA Krotoszyn 1955-1968
Andrzej PODGÓRSKI Bydgoszcz 1960-1974
Józef PODŻUS   1963-1966
Rafał POKRZYWA Rzeszów 2006-2009
Tomasz PROSZOWSKI Tarnów 2000-2018
Zbigniew PUZIO Warszawa 1969-1971
Stefan PYZ   lata 60
J. RADZIEJOWSKI   1954
Edward RADZIŃSKI   1967-1969
Wacław RADZIUK   1962
Bronisław RATAJCZYK (1924-2000)
Wrocław / Gdańsk 1948-1984
Edward ROLIŃSKI    
Henryk ROMANOWSKI Gniezno  
Mieczysław ROPEK (1925-1989)
Piła 1972-1975
Wiesław ROŻEK (1947-2016)
Toruń 1983-1998
Zbigniew ROŻNOWSKI Warszawa 1952-1956
Józef RZEPA Kraków 1974-1998
Jerzy RZERZYCHA Kraków 1962-1975
Stanisław SADOWSKI (1921-1986) Rawicz 1954-1976
Stanisław SAJ Jarosław 1969-1975
Jerzy SAŁABUN (1930-2005)
Wrocław  1977-1978
Jan SANECZNIK   1956
Michał SASIEŃ Gdańsk 2014-
Stefan SCHMIDT   lata 60
WIKTOR SIEDLECKI   1964-1968
L. SIEKALSKI   1955-1959
Roman SIWIAK (1939-2018)
Gorzów 1977-1999
Tadeusz SKIBA Wrocław 1956-1984
Stanisław SKOWRON (1939-2004)
Opole, Ostrów Wlkp. 1976-1985
Rościsław SŁOWIECKI (1902-1983) Warszawa 1956-1971
Paweł SŁUPSKI Warszawa 2011-
Marek SMYŁA Wrocław 1985-2010
Grzegorz SOKOŁOWSKI Ostrów Wlkp. 2008-2021
Edward SOKOŁOWSKI   lata 60
Zenon SOKOŁOWSKI    
Władysław SOSIŃSKI   1962-1975
Maciej SPYCHAŁA Opole 1988-2016
SPYCHAŁA   1963
S. STACHELSKI   lata 60
W. STANKIEWICZ   lata 60
Michał STEC Krosno / Warszawa 2006-2018
Piotr STEFANKIEWICZ Owieczki 2019-2021
STRUKOW Warszawa 1953
Remigiusz SUBSTYK Solec Kujawski  
SUSKI   1964
SZADZIŃSKI   1960
Jolant SZCZEPANEK (1945-2006)
Rzeszów 1985-1993
Adam SZCZUDŁOWSKI Wrocław lata 60
Stanisław SZOMAŃSKI Wrocław 1956-1964
SZRUBKOWSKI   1956
Z. SZTACHLECKI    
Andrzej SZURKOWSKI (1934-2006)
Zielona Góra 1961-1970
Jan SZYDLER Poznań 1955
Zygmunt SZYMAŃSKI Piła 1966-1975
Michał ŚMIGIELSKI Trójmiasto 1957
Stanisław ŚWIDZIŃSKI Poznań 1958
Jerzy ŚWIERZAWSKI   1956
Andrzej TERLECKI (1963-2015) Gdynia 1998-2012
Tadeusz TRAWIŃSKI (1909-1999)
Rybnik lata 60-70
Czesław TRYBUŁA Częstochowa 1959-1975
Kryspin TRYCH Warszawa 1953-1954
Jerzy UNIECKI Gorzów Wlkp. 1956-1964
Jan WENTZEL Ostrów Wlkp.  
Eryk WERNER Bydgoszcz 1962-1979
Witold WIERCIŃSKI Grębocin k.Torunia 1967-1973
Stefan WIŚNIEWSKI Łódź 1957-1974
Andrzej WITEK (1941-1984) 
Lublin 1976-1984
Witold WITEK Lublin 1961-1982
Marek WOJACZEK Rybnik, Godziszka 1989-2016
Franciszek WOLNIAK (1919-1985)
Leszno / Poznań 1958-1976
Stanisław WOJTECKI Wągrowiec  
Krzysztof WOŹNIAK Wrocław 1990-2008
P. WÓJCIK   lata 60
Zygmunt WRÓBLEWSKI Łódź 1953-1975
Ryszard ZADORECKI   1969-1970
ZAGORECKI Wrocław 1956
Jacek ZIÓŁKOWSKI Lublin 1990-1994

 

Klauzula informacyjna: spis powstał w oparciu o powszechnie dostępne dane z zachowaniem art.14.5.b ustawy RODO; w sprawie sprostowania/usunięcia danych prosimy o kontakt z administratorem strony.