Sędziowie sportu żużlowego

Prezentowana lista sędziów sportu żużlowego jest aktualizowana w miarę pozyskiwania danych.

lp Imię i nazwisko miejscowość ur. - zm. sędziowanie
1 Czesław ADAMSKI Leszno 1926 - 1985 1959 - lata 60
2 Jan BANASIAK Częstochowa   1984 - 2013
3 Lechosław BARTNICKI Gdańsk 1945 - 1999 1977 - 1999
4 Janusz BEUS      
5 S. BIAŁEK      
6 Adam BIELICKI Łódź  1915 - 2002 1973
7 BIELIŃSKI     1959
8 Ryszard BIELECKI Lublin 1937 - 2007 1975 - 1981
9 Czesław BOCHACZEK Warszawa   1952
10 Zygmunt BRONISZ      
 11 BYSTRZYŃSKI Krotoszyn   1957
12 Kacper BRYŁA Wrocław   2018 -
13 Ryszard BRYŁA Zielona Góra   1990 -
14 BUGAJ     1956
15 Roman CHEŁADZE Toruń 1936 - 2002 1972 - 1996
16 Aleksander CHMIELEWSKI Warszawa 1926 - 2009 1953 - 1985
17 CHODYŃSKI Kraków    
18 Jan (Jerzy) CHODOŃ Warszawa   1958 - 1963
19 Grzegorz CZARNECKI Leszno   2014 - 2016
20 Kazimierz CZERNIAK Wrocław    
21 Marek CZERNECKI Wrocław   1979 - 2007
22 Jan ĆWIERTNIA Poznań   1951 - 1966
23 Benon DEMBIŃSKI Leszno   1988 - 1997
24 Leszek DEMSKI Ostrów Wlkp.   1996 - 2016
25 Stanisław DURKO Łódź   1953
26 Czesław DYBIZBAŃSKI Wrocław   1968 - 1983
27 DOLIŃSKI      
28 F. DUDEK      
29 Władysław ENGEL Kraków   1962 - 1973
30 Tomasz FIAŁKOWSKI Grudziądz   2014 -
31 Krzysztof FILIPOWICZ Bydgoszcz   2014 - 2017
32 Zbigniew FLASIŃSKI Wrocław 1915 - 2004 1953 - 1962
33 Władysław FRANK Rzeszów   1963 - 1987
34 Zdzisław FYDA Kraków   1996 - 2016
35 Tadeusz GATKOWSKI Łódź   1968 - 1975
36 Zygmunt GĄSIOROWSKI     1968 - 1974
37 Adam GŁOWACZ Kraków / Lublin 1929 - 1990 1975 - 1976
38 GŁODEK     1958
39 Ryszard GŁÓD Bydgoszcz   1988 - 2006
40 Feliks GOŁASZEWSKI Łódź   lata 60
41 Zbigniew GOŁĘBIOWSKI     lata 60 - 70
42 Tadeusz GRELA Katowice (W-wa)   1952 - 1971
43 Andrzej GRODZKI Opole   1979 - 1985
44 Wojciech GRODZKI Opole   1993 -
45 Zygmunt HANAK Rybnik   lata 70
46 Jerzy HŁASKO Gdańsk ? - 2012 1962 - 1975
47 Bartosz IGNASZEWSKI Rybnik   2019 -
48 Andrzej JABŁKOWSKI Warszawa (Wrocław)    
49 Tadeusz JABŁOŃSKI Warszawa (Łódź)   1960 - 1975
50 Aleksander JANAS Zielona Góra   1987 - 2007
51 Władysław JANKOWSKI Rzeszów 1920 - 2012 lata 50 - 60
52 Piotr JĄDER Leszno    
53 Sławomir JĘDRAŚ Pleszew, Olszyny k/Szczytna   1989 - 2008
54 Bernard JÓŹWIAK     1974 - 1975
55 Władysław KABA Łódź   1966 - 1980
56 Jerzy KACZMAREK Poznań 1943 - 2018 1986 - 2003
57 Mieczysław KAMIEŃSKI     1962 - 1970
58 Roman KAMIŃSKI     lata 60
59 Antoni KAPUSTA Gorzów   lata 50 - 1970
60 Stanisław KARPAŁA Warszawa   1953 - 1956
61 Józef KARWACKI Gdynia    
62 Eugeniusz KASZKOWSKI      
63 Henryk KATAFIAS Bydgoszcz / Toruń  1917 - 2008 1951 - 1975
64 Igor KAZAKIN Częstochowa 1917 - 1975  
65 Marian KAZNOWSKI Częstochowa 1931 - 2009 1976 - 1984
66 Henryk KLAMUT Rzeszów   1956 - 1975
67 M. KLIMASZYK     1953
68 Ernest KLIMEK Opole   1964 - 1976
69 Stanisław KŁOSKA Ruda Śląska   1969 - 1976
70 Rafał KOBAK Krosno   2019 -
71 KOCHAŃSKI     1953
72 Józef KOMAKOWSKI Bydgoszcz   1988 - 2008
73 Janusz KONIECZNY Gniezno 1944 - 2015 1974 - 1990
74 Wacław KOSSOWSKI Warszawa   1951 - 1956
75 Mieczysław KOWAL Gliwice   1951
76 Henryk KOWALSKI Bydgoszcz, Lisewo Kościelne   1988 - 2008
77 Ryszard KOWALSKI Toruń 1938 - 2014 1973 - 1988
78 Włodzimierz KOWALSKI Zielona Góra   1979 - 2001
79 Edward KOZIOŁ Wieliczka 1927 - 2019 1957 - 1987
80 Tadeusz KRAMARZ Wrocław    
81 Włodzimierz KRASIŃSKI Rzeszów   1956
82 Stanisław KRZYMIŃSKI Leszno 1919 - 1988 1952 - połowa lat 60
83 Mieczysław KRZYŻANIAK Gorzów 1919 - 1978 1966 - 1977
84 KUBA     1964
85 J. KUBICA      
86 Jerzy KUBIK Rybnik 1924 - 1986 1970 - 1977
87 Tadeusz KUBOREK Kraków   1966 - 1970
88 Andrzej KULESZA Gdańsk 1945 - 2017 1977 - lata 90
89 KUŁAKOWSKI Trójmiasto   1947
90 Artur KUŚMIERZ Częstochowa   2000 -
91 Czesław LANGE Bydgoszcz    
92 Bonifacy LANGNER Zielona Góra   1966 - 1986
93 LEWICKI     1959
94 Piotr LIS Lublin   2000 -
95 Bogdan LUBIŃSKI Warszawa   1951 - 1962
96 LUKSEMBURG Trójmiasto   1946
97 ŁAPIŃSKI Poznań    
98 Julian ŁĄCZYŃSKI Trójmiasto   1948
99 MADRZYŃSKI Poznań   1958
100 Henryk MAJĘTNY Świętochłowice   1987 - 1988
101 Wacław MAŁY     1952
102 Marek MANCZARSKI     1956
103 T. MARIANOWSKI     lata 60
104 Tomasz MARCINIAK Warszawa   1950 - 1953
105 Franciszek MARSZAŁEK Ostrów Wlkp.   1954 - 1958
106 Ryszard (Tadeusz) MĄCZKA Wrocław   lata 60 - 70
107 Franciszek MĄCZYŃSKI Poznań   lata 60
108 Jerzy MĄDRZAK Mieleszyn k/Gniezna 1954 - 2006 1992 - 2005
109 Krzysztof MEYZE Wtelno   2009 -
110 Tadeusz MIERECKI Gorzów 1929 - 2014 lata 50 - 1977
111 Tadeusz MIODUSZEWSKI Warszawa   1956 - 1968
112 Stanisław MURACH     1964 - 1967
113 Józef MUSIAŁ Leszno 1935 - 2005 1977 - 1995
114 Bolesław MUŻDŻAK Łódź 1924 - 2018 1962 - 1984
115 Irena NADOLNA (Szatyłowska)
Gdańsk   1964 - 1987
116 Alojzy NADOLNY     1956
117 Jerzy NAJWER Gliwice   1993 -
118 Zbigniew NAJWER Gliwice 1929 - 1990 1953 - 1986
119 Stanisław NAPIERAŁA Katowice   1951 - 1975
120 Bernard NARODZONEK Gdynia / Gdańsk   1959 - 1965
121 Robert NAWROCKI Świętochłowice 1925 - 1999 1965 - 1975
122 Marian NIEMIEC     1965
123 Zygmunt NIEWOLNY Wrocław  ? - 2009 1962 - 1974
124 Lucjan NOWAK Świętochłowice   1977 - 1987
125 Piotr NOWAK Toruń   2001 -
126 Romuald OWSIANY Gdańsk   1988 - 1994
127 Zbigniew OWSIANY Gdynia   1991 - 1993
128 Paweł PALKA Częstochowa   2018 -
129 Zbigniew PARTYKA     1960
130 K. PASTERNAK      1966
131 S. PECIAK      
132 Józef PIEKARSKI Toruń   1985 - 2005
133 Stanisław PIEŃKOWSKI Gorzów   1977 - 2003
134 Władysław PIETRZAK Warszawa 1919 - 2008 1950 - 1966
135 Stefan PIŁAT Poznań   1962 - 1976
136 Leonard PISKAŁA     1968
137 Alojzy PLUCIŃSKI Gniezno    
138 Bogdan POCZTA Krotoszyn   1955 - 1968
139 Andrzej PODGÓRSKI Bydgoszcz   1960 - 1974
140 Józef PODŻUS     1963 - 1966
141 Rafał POKRZYWA Rzeszów   2006 - 2009
142 Tomasz PROSZOWSKI Tarnów   2000 - 2018
143 Zbigniew PUZIO Warszawa   1969 - 1971
144 Stefan PYZ     lata 60
145 J. RADZIEJOWSKI     1954
146 Edward RADZIŃSKI     1967 - 1969
147 Wacław RADZIUK     1962
148 Bronisław RATAJCZYK Wrocław / Gdańsk 1924 - 2000 1948 - 1984
149 Edward ROLIŃSKI      
150 Henryk ROMANOWSKI Gniezno    
151 Mieczysław ROPEK Piła 1925 - 1989 1972 - 1975
152 Wiesław ROŻEK Toruń 1947 - 2016 1983 - 1998
153 Zbigniew ROŻNOWSKI Warszawa   1952 - 1956
154 Józef RZEPA Kraków   1975 - 1998
155 Jerzy RZERZYCHA Kraków   1962 - 1975
156 Stanisław SADOWSKI Rawicz 1921 - 1986 1954 - 1976
157 Stanisław SAJ Jarosław   1969 - 1975
158 Jerzy SAŁABUN Wrocław 1930 - 2005  1977 - 1978
159 Jan SANECZNIK     1956
160 Michał SASIEŃ Gdańsk   2014 -
161 Stefan SCHMIDT     lata 60
162 WIKTOR SIEDLECKI     1964 - 1968
163 L. SIEKALSKI     1955 - 1959
164 Roman SIWIAK Gorzów 1939 - 2018 1977 - 1999
165 Tadeusz SKIBA Wrocław   1956 - 1984
166 Stanisław SKOWRON Opole, Ostrów Wlkp. 1939 - 2004 1976 - 1985
167 Rościsław SŁOWIECKI Warszawa 1902 - 1983 1956 - 1971
168 Paweł SŁUPSKI Warszawa   2011 -
169 Marek SMYŁA Wrocław   1985 - 2010
170 Grzegorz SOKOŁOWSKI Ostrów Wlkp.   2008 -
171 Edward SOKOŁOWSKI     lata 60
172 Zenon SOKOŁOWSKI      
173 Władysław SOSIŃSKI     1962 - 1975
174 Maciej SPYCHAŁA Opole   1988 - 2016
175 SPYCHAŁA     1963
176 S. STACHELSKI     lata 60
177 W. STANKIEWICZ     lata 60
178 Michał STEC Krosno / Warszawa   2006 - 2018
179 Piotr STEFANKIEWICZ Owieczki   2019 -
180 STRUKOW Warszawa   1953
181 Remigiusz SUBSTYK Solec Kujawski    
182 SUSKI     1964
183 SZADZIŃSKI     1960
184 Jolant SZCZEPANEK Rzeszów 1945 - 2006 1985 - 1993
185 Adam SZCZUDŁOWSKI Wrocław   lata 60
186 Stanisław SZOMAŃSKI Wrocław   1956 - 1964
187 SZRUBKOWSKI     1956
188 Z. SZTACHLECKI      
189 Andrzej SZURKOWSKI Zielona Góra 1934 - 2006 1961 - 1970
190 Jan SZYDLER Poznań   1955
191 Zygmunt SZYMAŃSKI Piła   1974 - 1975
192 Michał ŚMIGIELSKI Trójmiasto   1957
193 Stanisław ŚWIDZIŃSKI Poznań   1958
194 Jerzy ŚWIERZAWSKI     1956
195 Andrzej TERLECKI Gdynia 1963 - 2015 1998 - 2012
196 Tadeusz TRAWIŃSKI Rybnik 1909 - 1999 lata 60 - 70
197 Czesław TRYBUŁA Częstochowa   1959 - 1975
198 Kryspin TRYCH Warszawa   1953 - 1954
199 Jerzy UNIECKI Gorzów Wlkp.   1956 - 1964
200 Jan WENTZEL Ostrów Wlkp.    
201 Eryk WERNER Bydgoszcz   1962 - 1979
202 Witold WIERCIŃSKI Grębocin k.Torunia   1967 - 1973
203 Stefan WIŚNIEWSKI Łódź   1957 - 1974
204 Andrzej WITEK Lublin 1941 - 1984   1976 - 1984
205 Witold WITEK Lublin   1961 - 1982
206 Marek WOJACZEK Rybnik, Godziszka   1989 - 2016
207 Franciszek WOLNIAK Leszno / Poznań 1919 - 1985 1958 - 1976
208 Stanisław WOJTECKI Wągrowiec    
209 Krzysztof WOŹNIAK Wrocław   1990 - 2008
210 P. WÓJCIK     lata 60
211 Zygmunt WRÓBLEWSKI Łódź   1953 - 1975
212 Ryszard ZADORECKI     1969 - 1970
213 ZAGORECKI Wrocław   1956
214 Jacek ZIÓŁKOWSKI Lublin   1990 - 1994

 

Klauzula informacyjna: spis powstał w oparciu o powszechnie dostępne dane z zachowaniem art.14.5.b ustawy RODO; w sprawie sprostowania/usunięcia danych prosimy o kontakt z administratorem strony.